کار داوطلبانه چیست؟

کار داوطلبانه، یک پدیده پردامنه است که اثرات مهمی بر جامعه می‌گذارد. سازمان‌هایی که از این نوع کار بهره می‌برند، خدمات اجتماعی و بهداشتی، آموزش و کار جوانان، عملیات نجات، خدمات فرهنگی، تفریحی، دینی و بسیاری دیگر از این‌گونه خدمات را ارائه می‌کنند. کار داوطلبانه، از نقطه نظر جامعه، فعالیتی بسیار مطلوب در زمان فراغت است. افرادی که تمایل به انجام کارداوطلبانه دارند، سهم قابل ملاحظه‌ای در رفاه اقتصادی دارند. وجود و حضور این افراد، باعث بهتر شدن جامعه از لحاظ اجتماعی و اقتصادی می گردد.کار داوطلبانه هیچگونه منفعت مالی ندارد و در عوض احساس ارزشمند بودن و احترام را به وجود می‌آورد. هنگامی که شخص کار داوطلبانه انجام میدهد هم به خود و هم به دیگران می آموزد که زندگی یک عمل خودخواهانه وبی هدف نیست . مزایا و محاسنی که در خدمت داوطلبانه صورت می گیرد بیش از هرکسی متوجه خود شخص داوطلب می شود زیرا در کنار کمک به هم نوع خود می تواند مهارتهای جدید کسب کرده و استعدادهای نهفته خود را نیز کشف کند و با افراد بیشتری ملاقات کرده دامنه ارتباطات خود را گسترش دهدو زمان خوبی را در هنگام انجام کار داوطلبانه بگذراند صرف نظر از اینکه چرا این کار را انجام میدهد تاثیرمثبت کار داوطلبانه از گذشته بر عموم مردم ثابت شده است و حس مفید واقع شدن همیشه برای انسانها لذت بخش بوده است.ناگفته نماند که افراد ممکن است برای کسب احترام و توجه دیگران دست به فعالیت هایی بزنند که از جمله آنها می تواند کارهای داوطلبانه نیز باشد. زیرا مورد احترام قرار گرفتن یکی از نیازهای بشر بوده و می باشد و حس رضایت را در فرد ایجاد می کند .
باتوجه به جامعه امروز بشری و مشکلات مختلفی که افراد با آن مواجه هستند کسانی که از سطح زندگی نسبتاً بهتری برخوردار هستند می توانند در امر کار داوطلبانه پیش قدم باشند ،در این حین افراد جوان وجویای کار و پیشرفت نیز برای این کار مناسب بوده زیرا در حین انجام کاری مفید توانایی هایی کسب کرده که می تواند در آینده شغلی شان تاثیر گذار باشد.
خیلی از داوطلبان در زمینه‌ای که می‌خواهند کار داوطلبانه انجام دهند دارای تخصص مرتبط هستند. مانند پزشکی، آموزشی و یا فعالیت‌های اورژانسی. بقیه کارها بیشتر بخاطر نیاز در یک شرایط خاص بوجود می‌آیند. مثلاً بعد از یک فاجعه طبیعی مثل سیل یا زلزله که به کمک افراد زیادی نیاز می باشد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com